مددکاراجتماعی- پزشک و مشاور اجتماع
مددکاراجتماعی- پزشک و مشاور اجتماع

چرا؟

 

چرا دنیا مه آلود است؟

چرا نوع بشر در منجلاب یأس خوابیده است؟

 

فریادش بسان غرش رعد آسمان را می لرزاند و صدای گریه  زجر آلودش مانند سوهانی بر تار و پودانسان کشده می شود.

چشمان بی فروغش خبر از درونی درد آلود می دهد. با قدمهای پر اضطراب می دود، گویی طفلی بی ریا و به دنبال گمشده ای روان است و علامت سؤال هر دم جلو چشمانم جان می گیرد.

بزرگ و بزرگتر می شود؟ چرا می دود؟ به کجا؟ در پی چه کسی، برای چه!

ناگاه صدای لرزان او را می شنوم نسل سرگردان امرزو را که پناه می دهد؟ سنگ صبور جوان دردمند امرزو کیست؟ چرا به تنهائیم پایان نمی دهید؟ و چرا بی کسیم را باور ندارید؟

چرا بادکنکهای پوشالی و قشنگ دنیا جوابم را نمی دهید؟ چرا با بهترین موسیقی ها آرامم نمی کنید؟ و تو ای نشأه هروئین چرا تسکینمم نمی دهی؟ چرا؟ چرا؟ چرا؟

درد و غم با من یکسان شده و دیگر نجوای دروغین معشوقم صدای زنگوله بزغاله های برگشته از صحرا را نمی دهد.

آه! مرا به معبودم برسانید، به او که مرا امانتی دانست و به دست پدر و مادر و به اجتماع سپرد، به او که مرا کسان بی قدری به امانت داد.

ای روزها دراز تمام شوید و ای صداها از سینه ها برآئید! تا بی دریغ صدای فریادمان آسمانهای بلند را بلرزاند، بلکه پاسخی به ندای درد آلودمان بیابد.

شاید بلند آسمان به حال ما رحم بیاورد و چاره کند، و من حس می کنم او در پی کیست او مونس شبهای تنهایی می خواهد.

او رفیق راه ناهموار می خواهد، او در پی پناه بی پناهان روان است، او بزرگ معبود من خدا را می خواند.

ولی بدون آشنایی با او در پی اوست به این جهت سرگردان و آواره و بیچاره و دردمنداست. خلأی دارد که نه با شوق و نه با موسیقی نه با ظواهر فریبنده دنیا و نه با نشأه هروئین پر شدنی نست، آری این است مشکل او و نسل جوان چون او.

دوشنبه ۱۳۸۸/۱٠/٧ | ۸:۳۸ ‎ق.ظ | شیوا مرادی | نظرات ()

درباره وبلاگ

سرکار خانم شیوا مرادی، فارغ التحصیل دوره کارشناسی پیوسته در رشته ی علوم اجتماعی(مددکاری اجتماعی) از دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک و فارغ التحصیل دوره کارشناسی ارشد در رشته ی جامعه شناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آشتیان.
منو وبلاگ
نويسندگان
موضوعات وب
 
طراح قالب
امکانات وب