مددکار اجتماعی - پزشک و مشاور اجتماع
مددکار اجتماعی - پزشک و مشاور اجتماع

فرهنگ فحاشی!!!!!؟؟؟؟؟

 

گاهی در میدان های اصلی و خیابانهای شلوغ شهر، مشاجره و جر وبحث ورد و بدل شدن الفاظ رکیک و ناپسند را دیده اید؛ و اغلب زنان اند که مورد بیحرمتی و فحشهای ناموسی و توهینهای بصری و لفظی قرار می گیرند. نمونه بارز این امر مزاحمان خیابانی اند.اگر زنان با مزاحمتهای خیابانی مقابله کنند با الفاظ ناپسند و توهینهای نابجا روبرو می شوند واگر بی اعتنا ازآن بگذرند موجب شدت عمل این افراد می شود. بر اساس ماده 608 قانون جزا توهین به افراد چنانچه موجب حد" قذف " (فحش ناموسی) نباشد تا 74 ضربه شلاق و یا مجازات نقدی 500 هزار تا یک میلیون ریال را در پی دارد. بنابراین اشخاص می توانند از شخص فحاش شکایت کنند. کارشناسان معتقدند که مشکلات اقتصادی در گسترش فرهنگ فحاشی در جامعه نقش دارد. برخی افراد به علت تربیت نادرست وغلط و جامعه ناپذیری جنسی راههای صحیح ارضای غریزه را نیاموخته اند و در تعادل جنسی خود از نظر روحی ارضاء نمی شوند از این رو متلک پرانی و به کار بردن واژه های هوس آلود و شهوانی در بین آنها مرسوم و تبدیل به عادت می شود. بسیاری از مردان از واقعیت نیاز غریزی به جنس زن رنج می برند و طبق باورهای که زن را "جنس دوم" می دانند و در عین حال به "رابطه جنسی وعاطفی" با این قشر نیازدارند. این امر تناقضی ایجاد می کند که بر اساس آن برخی مردان در عین کشش و جاذبه جنسی، جنس زن، او را به اشتباه حقیرتر از خود می دانند و به خود اجازه می دهند این جنس لطیف را مورد تحقیر قرار دهند. تعدادی از مردان نیزبه علّت شکستهای عاطفی و جنسی گذشته و به علّت آنکه توانایی برقراری ارتباط با جنس مخالف را ندارند به نوعی سرخوردگی و عقده جنسی دچار می شوند و در اقدامی واکنشی و از سر درماندگی به تحقیر و نفی زنان می پردازند و سعی می کنند حق اجتماعی این قشر را از بین ببرند. رها بودن زنان خیابانی در سطح شهرهم در افزایش مزاحمتهای خیابانی تأثیر زیادی دارد . این امر موجب می شود که برخی به خود اجازه دهند تا در برخورد با هر زنی در اجتماع پیشنهادهای غیر اخلاقی خود را مطرح کنند. بسیاری از مردم از جرم بودن توهینهای زبانی اطلاعی ندارند و این الفاظ را به طور رایج و براساس عادت به کار می برند.اگر مردم بدانند که فحاشی مجازات در پی دارد از میزان این جرم کاسته می شود. واقعاً چرا ؟؟؟ بعضی از ما انسانها به خود اجازه می دهیم که حریم شخصی افراد را نادیده بگیریم و به آنها توهین کنیم. واقعاً چرا؟؟؟

 نوشتن این متن بی دلیل نیست. مدتی پیش کامنتی درلیست نظرخواهی بلوگم ثبت شده بود که نویسنده آن فقط می توانست یک انسان بی ارزش باشد که دچار عقده های روانی است و خود متوجه بیماری که به آن دچار است نیست ولی امید وارم که روزی به خود بیاید و در پی اصلاح رفتارهای زشت خود باشد. با تشکر از شما دوستان عزیز که همیشه با نظراتی که می دهید هر چه بیشتر مرا در بهتر شدن وبلاگم یاری می دهید.

یکشنبه ۱۳۸٧/۱۱/٦ | ٤:۳٩ ‎ب.ظ | شیوا مرادی | نظرات ()

درباره وبلاگ

دڪــتـــر شیــــــــوا مرادے، مددکار اجتماعے و جامعه شناس Email▶ shiva.moradi@gmail.com Instagram▶ @shivamoradi_socialworks Channel Book & video▶ @social_works Channel Voice▶ @socialworks Facebook▶ facebook.com/shivayie
منو وبلاگ
موضوعات وب
 
طراح قالب
امکانات وب